تجهیزات

تجهیزات

تجهیزات مورد استفاده برای سرویس +ADSL2

دسترسی به فناوری DSL به کمک دو دستگاه ویژه که در محل مشترک متقاضی و مرکز خدمات‌رسان نصب می‌شوند، امکان‌پذیر می‌گردد. دستگاهی که در محل مشترک نصب می‌شود، دستگاهی‌ست به نام CPE که در اصطلاح عموم به آن مودم ADSL گفته می‌شود. این دستگاه نقطه‌ی برقراری ارتباط بین کامپیوتر کاربر به خط DSL است. CPE به روش‌های متفاوتی به دستگاه مشترکین وصل می‌شود که یکی از متداول‌ترین آن‌ها استفاده از اتصالات Ethernet یا USB است. در مرکز ارایه‌ی خدمات نیز از دستگاهی به نام DSL Access Multiplexer یا DSLAM استفاده می‌شود که موجب می‌شود مشتریان توسط یک اتصال با ظرفیت بالا به اینترنت دسترسی پیدا کنند.

تجهیزات پیشنهادی شاتل برای استفاده از اینترنت پرسرعت را می توانید در این صفحه مشاهده کنید. به خاطر داشته باشید که به قیمت هر یک از تجهیزات، مطابق با قانون برنامه پنجم توسعه کشور مبلغ مالیات بر ارزش افزوده اضافه خواهد شد:

 
660RU DEL1201
مودم P-660RU-T1 
قیمت: ٥٥٫۰۰۰ تومان
مودم DEL1201-T10A/B&W
قیمت: *۷۵.۰۰۰ ۹۹.۰۰۰تومان
660HN
مودم P-660HN-T1H
قیمت: ۱۰۵٫۰۰۰ تومان
قیمت 53,000 تومان
660HNU
مودم P660HNU-T1
قیمت: ۱۴۶٫۰۰۰ تومان

مودم DEL1202-T10B/B&W
قیمت: *۸۹.۰۰۰ ۱۲۹.۰۰۰تومان

*این قیمت ویژه جشنواره جام جهانی شاتل است.

توصیه‌های مهم برای استفاده از مودم +ADSL2

کیفیت ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت (+ADSL2)، تحت تاثیر مجموعه‌ای از عوامل است که یکی از مهم‌ترین آن‌ها انتخاب یک مودم مناسب است.
تجربه‌ی چندین ساله‌ی کارشناسان و متخصصان شاتل نشان می‌‌دهد که کیفیت مودم از جمله‌ی مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار بر کیفیت خدمات به مشترکان است.
بسیاری از مودم‌های متفرقه‌ی موجود در بازار استانداردهای لازم را برای دسترسی به کیفیت مطلوب مورد نظر شاتل ندارند.
افزون بر موضوع کیفیت، تغییرات سریع فناوری در ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت این نیاز را ایجاد می‌کند که سازنده‌ی مودم، خود را پای‌بند به ارایه‌ی خدمات پشتیبانی فنی و نرم افزاری به روز و مناسب بداند که متاسفانه بسیاری از مودم‌های متفرقه‌ی بازار، حتا با داشتن نماینده یا عامل فروش، پشتیبانی سازنده‌‌ای را همراه خود ندارد و یک تغییر کوچک در فناوری‌ ارایه‌ی خدمات اینترنت پرسرعت، می‌تواند به کیفیت خدمات آسیب جدی برساند یا دریافت سرویس را غیرممکن کند. طی سال‌های گذشته تجربه‌ی برخی از کاربران نیز، این واقعیت را تایید کرده است.
همچنین برخی دیگر از مودم‌های موجود در بازار به طور تمام و کمال از امکانات +ADSL2 پشتیبانی نمی‌کنند و برخی دیگر از مودم‌ها نیز بر روی تجهیزات شاتل اختلال ایجاد می‌کند، که این مشکل موجب صدمه زدن به تجهیزات یا پایین آمدن کیفیت خدمات به گروهی از کاربران می شود.
از سوی دیگر به دلیل تنوع بسیار زیاد، شاتل نمی‌تواند کارشناسان خود را برای انجام تنظیمات روی تمامی مودم‌های موجود در بازار آموزش دهد.

از این رو شرکت شاتل با بررسی و آزمایش دقیق تجهیزات موجود در بازارهای بین‌المللی، مودم‌های مورد تایید خود را شناسایی و اعلام کرده است. تامین کنندگانی که شاتل، مودم‌های خود را از آنها تهیه می‌کنند، تضمین می‌کنند که در صورت وجود مشکل آن را مرتفع کنند و شاتل نیز firmware جدید را در اختیار کاربران می‌گذارد.
با این توضیحات، به کاربران گرامی توصیه می‌کنیم تا با استفاده از تجهیزات مورد تایید شاتل یا مشاوره با کارشناسان فنی پیش از تهیه مودم، امکان ارایه خدمات با کیفیت بالاتر را برای ما فراهم کنند. چرا که در غیر این صورت افزون بر آن که کیفیت پایین خدمات موجب ناراحتی و نارضایتی کاربر خواهد بود، کارشناسان فنی شاتل را نیز برای یافتن و برطرف کردن مشکل با دشواری روبه‌رو خواهد کرد و روشن است که در این صورت مسئولیتی متوجه کارکنان شاتل نخواهد بود. توجه داشته باشید که در صورتی که تجهیزات مشترک در سیستم شاتل اختلال ایجاد کند، شاتل مجبور به قطع سرویس اینترنت خواهد شد.

عضویت در خبرنامه

لطفا برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نموده و کلید عضویت را بزنید .

لیست قیمت