16 مهر 1393
2946 times

موفق ترین ها به گونه متفاوتی با مسئله آماده شدن مواجه می شوند . آنها همیشه در حال آماده شدن هستند . هم قبل و هم بعد از هر ملاقات با مشتری.

اگر راهکار مشخص برای آماده شدن داشته باشید زمان آماده شدن کوتاهتر می شود . در حین آماده شدن این سه مرحل اساسی را در نظر داشته باشید:

- کار را با آماده سازی راهبردی شروع کنید :

درباره هدف دراز مدتی که از رابطه تان دارید فکر کنید بعد اهداف فوری کوتاه مدت را برای ملاقات فعلی تعیین کنید . اطمینان پیدا کنید که اهداف شما قابل اندازه گیری و قابل حصول باشد. جریان ملاقات را در ذهن خود به تصویر بکشید و زمینه را برای گفگوی مشتری فراهم کنید .

-          سپس آماده سازی مشتری را انجام دهید :

درباره اهداف ، موقعیت ، نیازها و معیار های تصمیم گیری مشتری خود فکر کنید

-          و بالاخره فکر خود را روی آماده سازی محصول / فنی متمرکز کنید :

دامنه محصولات و قابلیت ها را به نحوی تعیین کنید که نیازهای مشتری را برآورده نماید .پرسشهایی که باید بپرسید برنامه ریزی کنید . اعتراضات احتمالی را پیش بینی کنید .

  برای اینکه آماده شدن شما راحت تر باشد همیشه در زمینه اخبار  رشته و شرکت خود به روز باشید . تیم خود را به ارائه ایده های  جدید تشویق کنید . پرونده مشتری خود را مطالعه کنید تا از  اطلاعات موجود در آن استفاده کنید .

 قبل از ملاقات هرگاه ممکن باشد نظر مشتری خود را درباره دستور  کار خود جویا شوید واگر لازم بود تعدیلاتی را در دستور کار خود  اعمال کرده و پیش روید .

 چند نکته برای کمک به آماده شدن

 - برای هر کدام از ملاقات های مشتریان آماده شوید : برای هر ملاقات یک هدف قابل اندازه گیری و یک جهارچوب زمانی تعیین کنید تا بتوانید نیروی حرکت خود را حفظ و پایان کار را تسریع نمایید .

 - تمام اقلام نمایش خود را مطابق شرایط تنظیم کنید: به مشتری خود نشان دهید که توجه کامل شما به نیازهای او معطوف است .

 -  ملاقات را در ذهن خود به تصویر درآورید : جریان ملاقات را برنامه ریزی کنید و وقت کافی برای صحبت کردن با مشتری در نظر بگیرید .

 

»» در آماده شدن ، به اولویت ها توجه کنید . اول از هدفتان شروع کنید . ««

Last modified on یکشنبه, 20 مهر 1393 11:02

عضویت در خبرنامه

لطفا برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نموده و کلید عضویت را بزنید .

لیست قیمت