09 آذر 1393

دانشگران صنعت پژوه

3600 times
 

بررسی نیاز مشتری و انتخاب مناسبترین سیستم رایانه ای متناسب با نیاز های مجموعه

 
 

شرکت دانشگران صنعت پژوه از سال 1382 فعالیت خود را در سه زمینه آموزش، پژوهش و مشاوره در صنایع نفت و گاز و پتروشیمی آغاز نمود. از آنجایی که انجام تحقیقات علمی در مورد مشکلات صنعتی بدون داشتن اطلاعات قوی در دو حیطه صنعت و دانشگاه امکانپذیر نیست شرکت دانشگران صنعت پژوه بر آن شد تا با انجام طرحهای تحقیقاتی مختلف و برگزاری دوره های تخصصی و کاربردی این مشکل را مرتفع ساخته و گاهی هر چند کوچک در تعالی میهن عزیزمان بردارد.

شرکت دانشگران صنعت پژوه با بهره گيري از کارشناسان و متخصصين در زمينه ارائه خدمات آموزشي، پژوهشي و مشاوره در صنايع نفت، گاز و پتروشيمي در سطح کشور فعاليت مي نمايد. اين شرکت از سال 82 فعاليتهاي خود را با نگرش بهبود مستمر در جهت ارائه خدمات و افزايش سطح آگاهي، فني و تخصصي پرسنل شاغل در صنايع فوق آغاز نموده است.
 
انتخاب سیستم مناسب با نیاز سازمانی

چگونه سیستمی انتخاب کنیم؟اکثر افرادی که قصد خرید یک سیستم کامپیوتری را دارند.می پرسند چه سیستمی را انتخاب و خریداری کنیم تا تمام نیازهای حال و آینده مان را مرتفع سازد؟افرادی که تخصصی در زمینه ی کامپیوتر ندارند بایستی با اهل فن مشورت نمایند. در واقع خرید یک سیستم مناسب بستگی زیادی به نیازهای شما دارد.و در وهله ی بعد بستگی به میزان پول شمادارد که برای خرید یک سیستم حاضرید بپردازید. در دنیای کامپیوتر تحول در نرم افزار و سخت افزار به سرعت رخ می دهد.حتی اگر در هنگام خرید از گرانترین و پیشرفته ترین قطعات موجود در بازار استفاده کنید چند سال بعد نیاز به ارتقاء سیستم خواهید داشت.

 

بررسی تخخصی نیاز های مشتری

بنابراین خرید گرانترین سیستم لزوما به معنای خرید مناسبترین سیستم نیست.از این رو در هنگام خرید یک سیستم کامپیوتری می بایست با تحولاتی که در آینده در عرصه ی نرم افزار و سخت افزار با آن روبرو خواهیم بودآشنا باشیم. کی از مسائلی که در خرید کامپیوتر وجود دارد تغییرات شدید و به اصطلاح زود دمده شدن کامپیوتر است. این احساس براي شما آشناست: آرزوی رفتن به بازار و خريد يك PC دسك‌تاپ يا نوت‌بوك جديد را داريد. اما به ياد مي‌آوريد كه آخرين خريدتان چقدر زود از رده خارج شد. و حتي در زمانه‌اي كه مي‌توانيد يك دسك‌تاپ جديد را با پولي كمتر از ارزش چند گالن بنزين تهيه كنيد، باز هم خواهان آن هستيد كه سيستمي كه امروز مي‌خريد توانايي كنار آمدن با تغييرات يا استانداردهاي جديد به وقوع پيوسته در طي يك يا دو سال بعد را داشته باشد – يا حتي (نمي‌دانم جرات گفتنش را دارم؟) پنج سال بعد. يك خريدار كامپيوتر بايد چه كارهايي را انجام دهد؟ جرات داشته باشيد. هر چند كه چيزي به عنوان يك PC كاملا مناسب براي آينده وجود ندارد، شما مي‌توانيد – با كمي مطالعه – سيستمي را برگزينيد كه توان آن دست كم تا حدي پايدار و ماندگار باشد.

 
 

صرفه جویی در هزینه های اولیه و هزینه های جاری

 

به علت روشن بودن زیاد سیستم ها در اماکن اداری و یا فروشگاهی، می بایستی پاور، مادربورد، کیس و... توانائی این حد فشار را داشته باشد. از این رو تمام قطعات انتخاب شده برای این سیستم تحمل سخت ترین شرایط کاری و فشار بیش از حد را دارد. خواب زمستاني كامپيوتر يا خواب شبانه كامپيوتر يا (HIBERANTE) تنظيم بسيار جالب و قابل توجهي است كه اكثر كاربران از آن بي اطلاعند. مواقع زيادي پيش مي آيد كه شما با سيستم رايانه خود كار داريد و بنا به ضرورت كاري مجبوريد سيستم خود را ترك كرده و دوباره به پاي سيستم خود بازگشته و كار را ادامه دهيد و يا اينكه نيمه هاي يك روزكاري به بيرون از اداره رفته و تا پايان روز يا ابتداي روز بعدي به پاي سيستم خود مراجعه نمي كنيد. حال راه حل چيست؟ براي حل اين مسئله مي توانيم پس از پايان ساعت اداري به جاي خاموش كردن دستگاه رايانه آن را در حالت (HIBERANTE) قرار دهيم كه در اين حالت كليه كارهاي شما بر روي حافظه هارد ديسك ذخيره شده و پس از خارج شدن از اين حالت دوباره به حالت پيش بر مي گردد و مصرف برق كامپيوتر شمادر اين حالت به حدود 3 وات مي رسد و تقريباً مانند زماني است كه دستگاه رايانه شما خاموش باشد (يعني حالت Shut down ) همچنين حالت (HIBERANTE) در مقايسه با روشن بودن كامپيوتر ( حالت Screen Server ) مزيت زيادي در صرفه جويي هزينه برق مصرفي كامپيوتر شما دارد. حال اين سوال مطرح مي شود كه آيا بايد دستگاه هاي رايانه را پس از ساعت اداري خاموش كرد يا خير؟ ممكن است تعجب كنيد، اما جواب اين است كه تفاوت چنداني بين خاموش كردن (Shut down) و حالت (HIBERANTE) وجود ندارد و با استفاده از اين حالت ديگر مجبور نيستيد روز بعد، زمان زيادي منتظر راه اندازي رايانه خود بمانيد، زيرا دستگاه شما ظرف مدت30 ثانيه يا كمتر فعال مي شود.

 
معماری

عضویت در خبرنامه

لطفا برای عضویت در خبرنامه آدرس ایمیل خود را وارد نموده و کلید عضویت را بزنید .

لیست قیمت